W pierwszych dniach października PKP Energetyka zawarła umowę z firmą EBICOM na wdrożenie systemu IRIS Multi Energy System. W ramach realizowanego projektu zostaną uruchomione dwa główne moduły wspierające sprzedaż (CRM) i rozliczenia klientów (Biling) oraz kilka modułów dodatkowych: zmiana sprzedawcy, akwizycja danych pomiarowych, samoobsługa przez Internet, które składają się na kompleksowe rozwiązanie IRIS Multi Energy System. Rozwiązanie będzie uruchomione w chmurze Microsoft Azure, w modelu SaaS (System as a Service).
Zaoferowaliśmy firmie PKP Energetyka wdrożenie w pierwszym etapie gotowego, sprawdzonego na rynku rozwiązania – mówi Tomasz Kurdelski Prezes Zarządu EBICOM – W ten sposób nasz klient będzie mógł w ciągu kilkunastu tygodni rozpocząć działalność operacyjną i aktywnie pozyskiwać nowych klientów. W kolejnych etapach uruchomione zostaną dodatkowe moduły dedykowane pod potrzeby biznesowe PKP Energetyka.

PKP Energetyka działa na polskim rynku od 2001 roku a jej głównym zadaniem jest świadczenie szeroko rozumianych usług elektroenergetycznych oraz sprzedaż i dostarczanie energii elektrycznej klientom trakcyjnym i biznesowym. Właścicielem PKP Energetyka jest jeden z największych funduszy inwestycyjnych na świecie - CVC Capital Partners.