Dzisiaj chcielibyśmy poruszyć nieco mniej biznesowy, ale równie ważny temat. Trudno nie zauważyć, że żyjemy w czasach, w których tempo życia bywa bardzo szybkie. Zarówno nasze prywatne jak i zawodowe obowiązki to nieustająca walka z czasem i niejednokrotnie zwyczajnie narzekamy na jego brak. Środowisko biznesowe działa podobnie – tu także czas odgrywa ważną rolę – wszystko w końcu musi się kręcić, rozwijać, po prostu działać dobrze. Zebrania, meetingi, deadline’y, nic zatem dziwnego, że tak ciężko zatrzymać się i dostrzec problemy i potrzeby innych ludzi, żyjących w tym samym „zabieganym” świecie. To oni – podczas gdy my zastanawiamy się jaką choinkę kupić albo zamęczamy się myślą o nielubianej cioci przy wigilijnym stole – walczą o godne życie, nieraz nawet o przetrwanie. Najczęściej nie mają nikogo, dosłownie nikogo, kto mógłby pomóc albo kogo mogliby chociaż obwiniać za swój ciężki los.
Robiąc podsumowanie całorocznej pracy naszej firmy, niezmiernie cieszy fakt, że udało się nam podjąć kilka naprawdę fajnych działań charytatywnych. Warto także dodać, że wbrew przypuszczeniom, nie wymagały one tak wielkiego wkładu - zarówno czasowego jak i finansowego.
Na początku roku zyskaliśmy tytuł Inwestora Społecznego, wspierając jedno z wybranych lokalnych kolegiów, pomagając tym samym w rozwoju dzieci i młodzieży. Nasze wsparcie umożliwiło im uporanie się ze szkolnymi problemami i dało możliwości tworzenia własnych, osobistych sukcesów.
Wystarczył jednorazowy przelew, aby dać szansę młodym ludziom na poznanie ich mocnych stron i rozwijanie drzemiącego w nich potencjału. Pamiętajmy, że dzieci to nasza przyszłość i należy się im odpowiednia dawka uwagi. Każde z nich ma prawo realizować swoje marzenia i poszerzać swoje horyzonty więc cieszymy się, że dzięki nam, wiele z tych dzieci dostało taką możliwość.

Kolejny pomysł zaangażowania się w akcję „pomagania”, wypłynął od samych pracowników naszej firmy, którzy postanowili zainteresować się także zwierzętami przebywającymi w schronisku - i tak oto staliśmy się wirtualnymi opiekunami psa o imieniu Sosik.
Uzbieranie pewnej, niewielkiej kwoty – szczególnie wśród większej ilości pracowników – wcale nie jest takie trudne. To także dobre rozwiązaniu w przypadki kiedy nie jesteśmy w stanie fizycznie zaopiekować się zwierzakiem, a myśl, że możemy chociaż pomóc zaspokoić koszty jego utrzymania daje dużo satysfakcji.

Warto także wspomnieć o tak zwanym „Weekendzie Cudów”. Jest to akcja prowadzona przez Szlachetną Paczkę, która skupia się na najbardziej potrzebujących rodzinach z całej Polski. W wielkim skrócie wszystko polega na tym, że darczyńca po wybraniu jednej z rodzin oraz zapoznaniem się z jej historią, przygotowuje świąteczne paczki z listy najbardziej potrzebnych rzeczy wymienionych przez tą właśnie rodzinę. W tym roku nasza firma także zdecydowała się na udział w całym przedsięwzięciu. Co bardziej niesamowite, w ciągu praktycznie dwóch dni zorganizowaliśmy wszystkie potrzebne produkty, które już trafiły do naszej wybranej rodziny. Wszystko dzieje się anonimowo, a darczyńcy mają kontakt jedynie z wolontariuszami przydzielonymi do każdej z rodzin. Jako firma jesteśmy dumni, że mamy w swoim zespole tylu wartościowych ludzi, którzy potrafią z tak dużym zaangażowaniem oddać się ważnej sprawie i mamy nadzieję, że rodzina którą obdarowaliśmy będzie miała w tym roku naprawdę udane Święta.


Certyfikat Szlachetnej Paczki


Skoro już wymieniamy różne sposoby na angażowanie się w działania charytatywne, na koniec dorzucamy pomysł, który może wykorzystać dosłownie każda z firm, bez większych nakładów finansowych. Wysyłasz kartki świąteczne dla kontrahentów? Dlaczego nie zakupić je wspierając którąś z fundacji, z których część z dochodu zostaje przeznaczona na pomoc innym?
Od kilku lat firma Ebicom właśnie tak dorzuca swoją cegiełkę, łącząc przyjemne z pożytecznym. W tym roku wspieramy fundację Anny Dymny „ Republika Marzeń”, która pieniądze ze sprzedaży kartek przeznacza na promowanie sztuki osób niepełnosprawnych.

Podstawowa myśl jaka powinna nasuwać się po przeczytaniu tego artykułu to: „Zamiast narzekać, kreujmy rzeczywistość w jakiej chcielibyśmy żyć”. I choć nie na wszystko mamy wpływ, tym bardziej wykorzystujmy możliwości zmian na lepsze, do czego zachęcamy zarówno firmy jak i osoby prywatne. Jak mówią: „Dobro powraca” – i niech to będzie piękna puenta na zakończeni tego wpisu.


Wesołych Świąt wszystkim życzy firma Ebicom

I Ty możesz pomóc, koniecznie zajrzyj:
(https://inwestor.akademiaprzyszlosci.org.pl/?action=logo_inwestor_referral&place=inwestorap)
(http://www.fundacjasosdlazwierzat.org/)
(http://www.szlachetnapaczka.pl/)
(http://www.republikamarzen.org/)