IRIS – system szyty na miarę

#Biling #CRM #EbiBlog #ebicom #IRIS

Co to jest oprogramowanie CRM & BILING?

CRM to skrót od customer relationship management, czyli po polsku zarządzanie relacjami z klientami. Ściślej mówiąc, jest to proces zarządzania interakcjami z klientami, którego celem jest zarówno zwiększenie satysfakcji klientów, jak i wzrost sprzedaży. Biling to nazwa, która pochodzi od angielskiego słowa „rachunek” i służy do wyliczania rachunków dla klientów.

Co wyróżnia oprogramowanie IRIS CRM & BILING?

IRIS jest narzędziem CRM, które wesprze pracę Twojej spółki i przede wszystkim:

 • zautomatyzuje i przyśpieszy realizacje najbardziej czasochłonnych obowiązków, a zatem znacznie odciąży Twoich pracowników i usprawni obsługę klientów;
 • zapewni przejrzystość w dokumentacji, dzięki czemu obsługa Twoich klientów będzie w pełni zdigitalizowana;

IRIS jako rozwiązanie bilingowe pozwoli zautomatyzować:

 • pobieranie podstawowych i skorygowanych danych pomiarowych z OSD;
 • rozliczanie setek tysięcy punktów pomiarowych w ciągu kilku godzin

A gdyby tak wszystkie zadania wykonywać w jednym systemie? 

Supermoce IRIS nie kończą się jednak na wsparciu obsługi klientów i błyskawicznym rozliczaniu punktów pomiarowych. Dzięki niemu dane swoich klientów możesz sprawnie przekazać z bazy CRM do rozliczenia. 

Ponadto system wspomoże pracę Twojego działu handlowego – nie tylko przygotuje ofertę bądź umowę, ale również wyśle ją klientowi wraz z przypomnieniem kontaktu w tej sprawie. Oprogramowanie dodatkowo zbierze
i zarchiwizuje dokumentację.

Automatyczne procesy windykacyjne 

System sprawnie zajmie się też rozliczaniem finansowym Twoich klientów, a także miękką windykacją. Zapominalskim w zapłacie prześle spersonalizowane przypomnienia i alerty, a osobom z działu rozliczeń umożliwi wykonanie na czas telefonu do dłużnika.  

A co z raportami?

Bezwzględną wartością systemu IRIS jest kompletna baza danych, która umożliwi Ci wygenerowanie wszelakich raportów – od  wolumenów zakontraktowanych klientów, poprzez podsumowanie finansowe wysłanych faktur do obowiązkowych raportów dla URE czy ARE. 

Czy dane w IRIS są bezpieczne? 

Czy wiesz, że cyberprzestępczość wzrosła od początku pandemii COVID-19? Liczba popełnianych w sieci przestępstw rośnie, a ich wykrywalność utrzymuje się na niskim poziomie. Pracując na systemie IRIS nie musisz się jednak o to martwić. Oprogramowanie IRIS dzięki zaawansowanej technologii spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dane Twoje i Twoich klientów są bezpieczne!

 • dostęp za pomocą unikalnego loginu i hasła
 • przesyłanie danych w zaszyfrowanej postaci za pomocą protokołu SSL
 • dostęp do poszczególnych warstw systemu warunkowany uprawnieniami
 • technologie – interfejs HTML5, baza danych Microsoft SQL, EBOK – RWD

Możesz ustawić poziomy uprawnień, aby upewnić się, że tylko właściwe osoby mają dostęp do Twoich informacji. Dzięki temu możesz mieć pewność, że dane Twoich klientów zawsze będą w dobrych rękach.

Czy mogę używać tego samego oprogramowania CRM dla B2C i B2B? 

Platforma IRIS umożliwia tworzenie dokładnie takiej funkcjonalności CRM, jakiej potrzebujesz, niezależnie od tego, czy jest to B2B czy B2C. Wszystkich klientów z poszczególnych segmentów możesz obsłużyć w jednym systemie.

Ale to nie wszystko.. 

Nawet tak rozbudowane narzędzie jak IRIS można wciąż ulepszać. Twoje potrzeby są dla nas inspiracją, dlatego nieustająco uzupełniamy system o dodatkowe elementy, takie jak np.:

 • automatyzacja procesu zmiany sprzedawcy, która usprawni działania BackOffice,
 • raportowanie dla Zarządu spółek na podstawie technologii Power BI, które dzięki przejrzystości danych, wspiera kierowanie przedsiębiorstwem,
 • rozliczenia jednostek wytwórczych OZE i CHP, które w ostatnich latach przeżywają boom na rynku energii elektrycznej w Polsce.  

Te i nowe elementy systemu wprowadzamy dzięki doświadczeniu naszych pracowników, którzy wykorzystując wiedzę z zakresu energetyki, nieustannie usprawniają systemy, aby spełniały potrzeby najbardziej innowacyjnych i prężnie działających podmiotów gospodarczych polskiej energetyki. 

Gotowy, żeby zacząć?

Wybierając odpowiednie rozwiązanie CRM czy Biling, wybierasz coś, co może pomóc Ci w każdym aspekcie sprawnego prowadzenia firmy – od rozliczeń, po raporty, windykację czy obsługę klienta.

Jeśli więc szukasz elastycznego, wydajnego i prostego w obsłudze systemu CRM – skontaktuj się z nami!  

Czytaj również

Czas czytania: 5 minut

Nowa Era Komunikacji Wewnętrznej w Ebicom

#Efektywność #Innowacja #Onboarding #Organizacja #Rozwój #Sharepoint #Zarządzanie
Joanna Lubowicka

Marketing Manager

Czas czytania: 5 minut

PRODUKTY – IRIS

#Biling #CRM #EbiBlog #IRIS #Produkty
Joanna Lubowicka

Marketing Manager